Εύκολο πέρασμα από τα Καλέσα για Ασήμι!

27 Σεπ 2017

Δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες το Ασήμι, όπου επιβλήθηκε με σκορ 0-3 του ΟΦΗ '94 στα Καλέσα, παιρνόντας στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Το σύνολο του Χάρη Καφετζόπουλου, με ένα γκολ στο πρώτο μέρος και άλλα δύο στην επανάληψη, ήταν σοβαρό και δεν έδωσε δικαιώματα στους νεαρούς "ασπρόμαυρους".

Το πρώτο γκολ για τους φιλοξενούμενους έβαλε ο Χατζηπαυλίδης στο 30ο λεπτό, με ωράιο σουτ κάνοντας το 0-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55', ο Τζαφέρι Έντι διπλασίασε τα τέρματα για το Ασήμι, με ωραιο σουτ για το 0-2.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Χατζάκης με απ'ευθείας κόρνερ (!) επτά λεπτά πριν την συμπλήρωση του 90' λέπτου, κλείνοντας με τον εντυπωσιακότερο τρόπο το σκορ!

ΟΦΗ '94: Ιερωνυμίδης, Κουρίνος, Μανιουδάκης (58’ Πιπεράκης), Μηλιαράκης (64’ Γκλεζάκος), Αυγουστάκης, Αρχοντάκης, Ροδίτης, Κουτεντάκης, Αλεξάκης (81’ Τσεσμελής), Παπαδάκης, Ιατράκης (69’ Μπλεμένος)

ΑΣΗΜΙ: Μουντράκης, Βελόγλου (82' Λεμπιδάκης), Γωραντωνάκης, Παξιμαδάς (70' Χατζηκωνταντίνου), Χατζηπαυλίδης, Στρατάκης Γ., Αντωνάκης, Χατζάκης, Τζαφέρι Έντι, Βαρδάκης Γ. (55' Τσαφέρι Τσούμαν), Κρουσταλλάκης (60' Μπαφάκης)